W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dyżur konsularny w Kobe

30.09.2020

komunikat_

Wydział Konsularny Ambasady RP w Tokio informuje, że w dniu 29 października 2020 r. w siedzibie Konsulatu Honorowego Rzeczypospolitej Polskiej w Kobe odbędzie się dyżur konsularny.

Uwaga! Tymczasowo siedziba Konsulatu Honorowego w Kobe znajduje się pod adresem:

650-0004 神戸市中央区中山手通6-1-1 兵庫県神戸総合庁舎3,

Kobe-shi, Chuo-ku, Nakayamatedori 6-1-1, Hyogo-ken Kobe Sogochosha, 3 piętro

 

Podczas dyżuru przyjmowane będą m.in. wnioski o wydanie paszportów dla dzieci, paszportów biometrycznych, wnioski o transkrypcje aktów stanu cywilnego. Na miejscu można będzie także poświadczyć własnoręczność podpisu.

 

JAK ZAREZERWOWAĆ CZAS NA SPOTKANIE Z KONSULEM:

 

Aby zarezerwować czas na spotkanie z konsulem, należy wysłać maila: tokio.amb.wk@msz.gov.pl lub zadzwonić do Referatu Konsularnego pod numer:  03 5794-7048, podając poniższe informacje:

1. Imię, nazwisko oraz datę urodzenia.

2. Rodzaj załatwianej sprawy (np. złożenie wniosku o paszport dla osoby dorosłej/dziecka – imię, nazwisko, data urodzenia dziecka, poświadczenie podpisu, inne).

3. Podanie informacji do kiedy jest lub był ważny dotychczasowy polski paszport – jeśli dotyczy

4. Dane kontaktowe - numer telefonu, adres e-mail.

 

CO NALEŻY PRZYGOTOWAĆ NA SPOTKANIE Z KONSULEM:

 

Komplet dokumentów, zdjęcia (zwracamy uwagę na to, aby zdjęcia były prawidłowo wykonane przez fotografa, na białym tle) – konsul ma prawo zażądać wymiany zdjęcia, jeśli nie będzie zgodne z wymogami. W tym celu proszę zapoznać się jakie dokumenty będą potrzebne do konkretnej sprawy zgodnie z  informacją na naszej stronie:

https://www.gov.pl/web/japonia/informacje-konsularne

Do złożenia wniosku o paszport biometryczny dla osoby niepełnoletniej należy przedstawić polski akt urodzenia dziecka, wydany przez Urząd Stanu Cywilnego w Polsce. W sprawach niestandardowych proszę się wcześniej skonsultować z naszym urzędem mailowo tokio.amb.wk@msz.gov.pl

Jedyną formą płatności podczas dyżuru konsularnego będzie okazanie potwierdzenia przelewu na konto bankowe Ambasady dokładnie w kwocie zgodnej z Tabelą Opłat Konsularnych. W sprawie przelewu prosimy o wcześniejszy kontakt z urzędem konsularnym. Na stronie internetowej Ambasady RP w Tokio w zakładce opłaty konsularne znajduje się tabela opłat: https://www.gov.pl/web/japonia/oplaty-konsularne