W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dyżur konsularny w Sapporo – 10 lutego 2022 r.

04.11.2021

dyżur konsularny

Wydział Konsularny i Polonii Ambasady RP w Tokio informuje o planowanym dyżurze konsularnym w Sapporo w dniu 10 lutego 2022 r.

Podczas dyżuru przyjmowane będą m.in. wnioski o wydanie paszportów dla dzieci, paszportów biometrycznych, wnioski o transkrypcje aktów stanu cywilnego. Na miejscu można będzie także poświadczyć własnoręczność podpisu.

JAK ZAREZERWOWAĆ CZAS NA SPOTKANIE Z KONSULEM
Aby zarezerwować czas na spotkanie z konsulem, należy wysłać maila na adres: tokio.amb.wk@msz.gov.pl lub zadzwonić do Wydziału Konsularnego pod numer:  03 5794-7048, podając poniższe informacje:
1. Imię, nazwisko oraz datę urodzenia;
2. Rodzaj załatwianej sprawy (np. złożenie wniosku o paszport dla osoby dorosłej/dziecka – imię, nazwisko, data urodzenia dziecka; poświadczenie podpisu, inne);
3. Podanie informacji do kiedy jest lub był ważny dotychczasowy polski paszport – jeśli dotyczy;
4. Dane kontaktowe - numer telefonu, adres e-mail.

CO NALEŻY PRZYGOTOWAĆ NA SPOTKANIE Z KONSULEM
Komplet dokumentów, zdjęcia (zwracamy uwagę na to, aby zdjęcia były prawidłowo wykonane przez fotografa, na białym tle) – konsul ma prawo zażądać wymiany zdjęcia, jeśli nie będzie zgodne z wymogami. W tym celu proszę zapoznać się jakie dokumenty będą potrzebne do konkretnej sprawy zgodnie z  informacją na naszej stronie.

Do złożenia wniosku o paszport biometryczny dla osoby niepełnoletniej należy przedstawić polski akt urodzenia dziecka, wydany przez Urząd Stanu Cywilnego w Polsce. W sprawach niestandardowych prosimy o wcześniejsze konsultacje z naszym urzędem, drogą mailową na adres: tokio.amb.wk@msz.gov.pl

Jedyną formą płatności podczas dyżuru konsularnego będzie okazanie potwierdzenia przelewu na konto bankowe Ambasady dokładnie w kwocie zgodnej z Tabelą Opłat Konsularnych. W sprawie przelewu prosimy o wcześniejszy kontakt z urzędem konsularnym. Na stronie internetowej Ambasady RP w Tokio w zakładce opłaty konsularne znajduje się tabela opłat.

Wydział Konsularny i Polonii zastrzega sobie prawo do odwołania dyżuru konsularnego z przyczyn spowodowanych siłą wyższą lub jeśli nie zgłosi się wystarczająca liczba osób.

{"register":{"columns":[]}}