W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat dot. wjazdu do Japonii - aktualizacja

08.11.2021

komunikat

Informujemy, że z dniem 8 listopada 2021 r. władze Japonii wprowadziły możliwość skrócenia kwarantanny do 3 dni dla wybranych kategorii osób. Dotyczy to zaszczepionych podróżnych, dla których organizacja przyjmująca w Japonii przeprowadzi stosowne procedury. Więcej informacji na temat najnowszych regulacji znajduje się na stronie Ambasady Japonii w Warszawie: https://www.pl.emb-japan.go.jp/itpr_pl/konsulat.html

Link do dokumentu odnośnie zasad dotyczących wjazdu do Japonii: https://www.pl.emb-japan.go.jp/konsulat/New%20measures%20for%20border%20enforcement(Restrictions%20on%20a%20new%20entry%20of%20foreign%20nationals%20etc.%202021.11.05).pdf

Skrócenie kwarantanny do 3 dni nie jest równoznaczne z całkowitym zwolnieniem z kwarantanny od czwartego dnia. Nadal będą obowiązywały pewne restrykcje – można będzie poruszać się tylko zgodnie z przedstawionym przez japońską organizację przyjmującą „planem aktywności”.

Ponadto przypominamy, że ruch bezwizowy po stronie Japonii jest nadal zawieszony. W związku z epidemią COVID-19 Japonia wprowadziła całkowity zakaz wjazdu na terytorium swojego kraju dla cudzoziemców, którzy nie posiadają wizy. O wizę można wystąpić do Ambasady Japonii w Warszawie. Wyjątkiem są cudzoziemcy posiadający status rezydenta w Japonii, którzy mogą wrócić do Japonii po uzyskaniu zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS CoV-2 zrobionego w ciągu 72 godzin przed wylotem. Wynik testu musi znajdować się na stosownym formularzu (do pobrania ze strony: https://www.mofa.go.jp/ca/fna/page25e_000334.html).

Po przylocie do Japonii, na lotnisku, wykonywany jest drugi test. W przypadku, gdy okaże się on negatywny, podróżujący ma obowiązek udać są na 14-dniową kwarantannę do swojego miejsca zamieszkania (w tym celu nie wolno korzystać z transportu publicznego). Od 1 października 2021 r., posiadacze certyfikatu covidowego, zaszczepieni szczepionką dopuszczoną na rynek japoński (Pfizer, Moderna, Astra Zeneca), mają możliwość skrócenia okresu kwarantanny z 14 do 10 dni. W tym celu, w 10 dniu po przybyciu do Japonii, należy wykonać test PCR i uzyskać negatywny wynik.

{"register":{"columns":[]}}