W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konkurs na projekty polonijne

03.12.2020

Informujemy o konkursach MSZ i KPRM na dotacje dla projektów polonijnych i zachęcamy do wzięcia w nich udziału.

zdjęcie gmachu

Konkurs dotacyjny MSZ

27 listopada 2020 r. Minister Spraw Zagranicznych ogłosił otwarty Konkurs ofert pn. „WSPÓŁPRACA Z POLONIĄ I POLAKAMI ZA GRANICĄ 2021  – INFRASTRUKTURA POLONIJNA”. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych ofert zadań publicznych służących wsparciu działalności o charakterze polonijnym w zakresie poznawania i kultywowania polskiej tradycji, kultury i edukacji oraz integracji i aktywizacji środowisk polonijnych poprzez dofinansowanie nieruchomości przeznaczonych na tę działalność. 

O dotacje mogą ubiegać się zarejestrowane w Polsce organizacje pozarządowe (takie jak  fundacje, stowarzyszenia, podmioty kościelne i in.), zaangażowane na rzecz wsparcia Polonii i Polaków na całym świecie. Projekty będą realizowane w partnerstwie z podmiotem (np. instytucją, organizacją polonijną) w kraju realizacji projektu. Termin nadsyłania ofert do MSZ został wyznaczony na dzień 18 grudnia 2020 r.

Ogłoszenie oraz szczegółowe informacje o konkursie znajdują się tutaj.

Konkurs dotacyjny KPRM

30 listopada br. minister Jan Dziedziczak, Pełnomocnik Rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą ogłosił konkurs ofert „Polonia i Polacy za Granicą 2021”. O dotacje mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, w tym fundacje i stowarzyszenia, zarejestrowane w Polsce. To one pośredniczą we wsparciu, które najczęściej realizowane jest przez organizacje polonijne działające za granicą. Organizacje mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów w sześciu obszarach takich jak: edukacja, rozwijanie struktur organizacji polonijnych na świecie, media polonijne, wydarzenia polonijne oraz nowy, utworzony w tym roku: budowanie dobrego wizerunku Polski przez organizacje polonijne.

Termin nadsyłania ofert do KPRM został wyznaczony na dzień 30 grudnia 2020 r. Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są tutaj.

Ponadto na stronie www.polonia.gov.pl dostępna jest informacja o zadaniach na rzecz Polonii i Polaków za granicą wyznaczanych lub zlecanych przez Prezesa Rady Ministrów i właściwe Ministerstwa oraz wszelkich, aktualnie podejmowanych formach wsparcia.

Materiały

List Pełnomocnika Rządu do spraw Polonii i Polaków za granicą
List​_pełnomocnika​_rządu​_do​_spraw​_Polonii​_i​_Polaków​_za​_granicą.pdf 1.97MB