W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Seminarium nt. perspektyw współpracy między Polską a Japonią w dziedzinie rozwoju technologii wodorowych

22.11.2021

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w seminarium online poświęconym perspektywom współpracy między Polską a Japonią w dziedzinie rozwoju technologii wodorowych. Seminarium odbędzie się 30 listopada br. w godz. 8.30 – 11.30.

Seminarium wodorowe

Na początku listopada br. Polska przyjęła Strategię Wodorową, która stanie się podstawą do rozwoju licznych projektów ukierunkowanych na rozwój technologii wodorowych w Polsce. Zgodnie z postanowieniami strategii, na rozwój tej branży przemysłu nasz kraj ma przeznaczyć do 2025 roku 2 mld zł, a do 2030 roku łącznie blisko 17 mld zł. Zwiastuje to szybki rozwój branży oraz wdrożenie wielu projektów, z których większość realizowana będzie we współpracy z zagranicznymi partnerami.

Podczas seminarium, które będzie miało charakter wymiany informacji na temat strategii wodorowych Polski i Japonii, przedstawione zostaną planowane lub realizowane projekty z zakresu produkcji zielonego wodoru, podane zostaną także przykłady funkcjonującej już współpracy polsko-japońskiej w tej dziedzinie oraz przedstawione zostaną inicjatywy finansowe oraz te podejmowane przez samorządy lokalne mające na celu wsparcie produkcji energii opartej na zielonym wodorze. Seminarium zamknie dyskusja panelowa poświęcona perspektywom rozwoju współpracy naukowej między Polską a Japonią w dziedzinie rozwoju technologii produkcji zielonego wodoru.

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium, uprzejmie prosimy o rejestrację za pomocą linku:

Materiały

Seminarium nt. technologii wodorowych
Hydrogen​_Technologies​_seminar​_PL-JP.pdf 0.47MB
{"register":{"columns":[]}}