W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja dla podróżujących udających się do Kirgistanu (Aktualności)

06.10.2020

Zgodnie z decyzją Rządu Kirgistanu obecnie do Republiki Kirgiskiej mogą wjechać obywatele 32 państw (wśród nich nie ma obywateli RP).

Komunikat

Zgodnie z decyzją Rządu Kirgistanu obecnie do Republiki Kirgiskiej mogą wjechać obywatele 32 państw (wśród nich nie ma obywateli RP).

https://24.kg/obschestvo/163059_vrespublikanskom_shtabe_soobschili_grajdane_kakih_stran_mogut_vyehat_vkr/

Do Kirgistanu mogą wjechać także (niezależnie od posiadanego obywatelstwa):

- cudzoziemcy - członkowie najbliższej rodziny obywateli Kirgistanu;

- dyplomaci i pracownicy organizacji międzynarodowych wyłącznie w celach służbowych;

- cudzoziemcy – studenci (za okazaniem zaświadczenia z uczelni)

- posiadaczy karty stałego pobytu

- cudzoziemcy kierowani na leczenie do szpitali na terytorium Kirgistanu (za okazaniem dokumentów potwierdzających);

- cudzoziemcy udający się na pogrzeb bliskich krewnych (pod warunkiem udokumentowanego potwierdzenia bliskich więzów rodzinnych i faktu śmierci).

- posiadaczy wizy do pracy typu W1 lub W2

https://24.kg/vlast/162963_kyirgyizstan_otkryil_granitsyi_dlya_vyezda_inostrantsev_nonedlya_vseh/

Osoby przybyłe do Kirgistanu z zagranicy nie podlegają kwarantannie. Wymagane jest  posiadanie testu PCR na COVID 19. Test musi być wykonany nie wcześniej niż trzy dni przed wjazdem do Kirgistanu. Wymagane jest wypełnienie karty lokacyjnej.”

W związku ze starciami milicji z demonstrantami w Biszkeku, związanymi z niedzielnymi wyborami parlamentarnymi, zaleca się zachowanie niezbędnych środków ostrożności, unikanie przebywania w okolicach ewentualnych demonstracji i zgromadzeń, stosowanie się do poleceń sił porządkowych oraz śledzenie komunikatów i informacji w mediach, a także na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/kazachstan .