W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przekazanie 55200 doz szczepionki AstraZeneca Kirgistanu w celu wsparcia narodu kirgiskiego w walce z COVID-19

11.10.2021

Przekazanie szczepionek Kirgistanu

W dniu 11 października na Międzynarodowym lotnisku „Manas” w Biszkeku odbyło się przekazanie 55200 doz szczepionki AstraZeneca od Rzadu Polskiego przy wsparciu Mechanizmu ochrony ludności Unii Europejskiej (EUCPM) braterskiemu narodowi Kirgistanu. 

W ceremonii uczestniczyli: zastępca ministra zdrowia i rozwoju społecznego Pan Ulugbek Bekturganów, zastępca Ambasadora RP w Kirgistanie z rezydencją w Nur-Sułtanie Pan Tomasz Kollat, ambasador Unii Europejskiej w Kirgistanie Pan Eduard Auer oraz kierownik Konsulatu Generalnego w Ałmaty, Konsul RP Pan Jerzy Timofiejuk.

Przekazując szczepionki Pan Tomasz Kollat w swojej przemowie powiedział: „ … Przekazanie szczepionek jest kontynuacją polskiej pomocy w Kirgistanie w walce z koronowirusem. W 2020 roku polskie lekarzy przebywali w różnych regionach Kirgistanu aby pomoc w walce z pandemią. Panie Ministrze, powiem krótko - po to są przyjaciele, aby pomagać sobie nawzajem w trudnych chwilach.”

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}