W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Promocja języka polskiego w Kazachstanie

26.03.2021

25 marca br. odbyło się spotkanie miedzy Panią Prof. Evgenią Zhuravlową, kierującą Katedrą Lingwistyki Teoretycznej i Stosowanej na Eurazjatyckim Uniwersytecie Narodowym. L.N. Gumilyova z odpowiedzialną za kulturę, edukację i media w Ambasadzie RP w Republice Kazachstanu Agnieszką Marczak oraz Przewodniczącą Związku Polaków Kazachstanu, Katarzyną Ostrowską.

od lewej: Katarzyna Ostrowska, prof. Evgenia Zurawlowa, Agnieszka Marczak

Na spotkaniu omówiono problematykę nauczania języka polskiego dla studentów ENU L.N. Gumilowa, możliwości metod nauczania j. polskiego przez nauczycieli z Polski na odległość, długofalowe plany funkcjonowania Centrum Języka i Kultury Polskiej, które na ENU. L.N. Gumilyova, powstało z inicjatywy Ambasady RP w 2011 r. w Katedrze Lingwistyki Teoretycznej i Stosowanej. Ponadto omówione zostały wspólne przedsięwzięcia, takie jak planowane na rok 2021-2022 konkursy i inne wydarzenia akademickie. Strony zaznaczyły, że pomimo pandemii i warunków porozumiewania się na odległość, wektory współpracy pomiędzy ENU. L.N. Gumilowa, Ambasadą RP w Kazachstanie i Związkiem Polaków Kazachstanu są coraz bardziej rozbudowywane.

Zdjęcia (3)