W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Cykl wydarzeń poświęconych 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema

01.10.2021

W dniu 1 października w pawilonie „Energia kosmosu” w Muzeum „Nur-Alem” w Nur-Sułtanie odbył się cykl wydarzeń poświęconych 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema, najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki i jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction na świecie.

Lem

Odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom i uczestnikom konkursu ROK LEMA W KAZACHSTANIE: CO DALEJ? NAUKA-TECHNOLOGIA-WSZECHŚWIAT-JA” na stworzenie plakatu, pracy plastycznej lub krótkiego  filmu wśród szkól podstawowych, średnich i wyższych o profilu artystycznym.Zwycięzcy i uczestnicy konkursu otrzymali cenne nagrody i pamiątkowe upominki, a ich prace zostały wystawione w pawilonie „Energia kosmosu”.

Gościom zaprezentowano wyjątkową wystawę „Bestiariusz Lema według Mroza”, poświęcona krakowskiemu grafikowi Danielowi Mrozowi, któremu udało się nadać najdoskonalszą formę artystyczną bohaterom dzieł Lema. Autorem tej wystawy jest Janusz Górski, profesor gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Odbyła się również personalna wystawa utalentowanej artystki polonijnej Marianny Polakowskiej na temat „Kosmos. Lem. My” oraz warsztaty malarskie dla wszystkich chętnych pod jej kierownictwem.

Wśród gości znaleźli się uczniowie i przedstawiciele szkół artystycznych, którzy wzięli udział w konkursie „Rok Lema w Kazachstanie: CO DALEJ? NAUKA-TECHNOLOGIA-WSZECHŚWIAT-JA” z całego Kazachstanu, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, przedstawiciele środowisk polonijnych i inni przyjaciele Ambasady.

 

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}