W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ważna informacja dla obywateli polskich przebywających w Kazachstanie

26.05.2021

05 czerwca upływa termin na uregulowanie kwestii pobytowych osób, którym ze względu na ograniczenia epidemiczne upłynął termin legalnego pobytu w Kazachstanie.

Komunikat

Ambasada RP w Nur-Sułtanie oraz Konsulat Generalny RP w Ałmaty uprzejmie informują, że zgodnie z oficjalną informacją przekazaną przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Kazachstanu w dniu 5 czerwca bieżącego roku wygasa okres ważności postanowienia dot. obcokrajowców i osób bez obywatelstwa oraz ich wyjazdu z Kazachstanu bez odpowiedzialności administracyjnej w związku z upływem terminu ważności wiz, dokumentów podróży, zezwoleń na pobyt stały, zezwoleń na pobyt czasowy. Przywrócone zostają również biegi terminów dotyczące wykonania postanowień sądowych w sprawach o wydalenie obcokrajowców i osób bez obywatelstwa.

W związku z powyższym prosimy osoby o nieuregulowanej sytuacji pobytowej o zwrócenie się do właściwych organów Republiki Kazachstanu w sprawie uzyskania niezbędnych dokumentów pobytowych przed 05 czerwca br.