W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ważna informacja dla osób, które złożyły wniosek o wydanie wizy krajowej w celu repatriacji przed dniem 1 maja 2017 r.

12.07.2021

Komunikat

Szanowni Państwo,
Wydział Konsularny i Polonii Ambasady RP (WKiP) w Nur-Sułtanie uprzejmie informuje, iż wszystkie osoby, które złożyły wnioski o wydanie wizy krajowej w celu repatriacji w naszym urzędzie przed wejściem w życie przepisów umożliwiających przyjazd do Polski za pośrednictwem ośrodków adaptacyjnych dla repatriantów proszone są o złożenie pisemnej zgody na umieszczenie w ośrodku w przypadku zainteresowania taką formą repatriacji. 
Powyższa informacja dotyczy osób, które złożyły wniosek o wydanie wizy krajowej w celu repatriacji przed dniem 1 maja 2017 r. i do dnia dzisiejszego nie uzyskały wizy repatriacyjnej. Stosownie do przepisów ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o repatriacji decyzja w sprawie przyznania miejsca w ośrodku adaptacyjnym wydawana jest przez Pełnomocnika Rządu ds. Repatriacji po przedłożeniu pisemnej zgody na umieszczenie w ośrodku przez osoby, które nie posiadają warunków do osiedlenia się w Rzeczypospolitej Polskiej. 
W związku z powyższym WKiP zwraca się z prośbą, aby osoby zainteresowane wyjazdem do Polski w ramach repatriacji na podstawie decyzji o przyznaniu miejsca w ośrodku adaptacyjnym dla repatriantów pobrały ze strony (plik w załączeniu) wzór zgody na umieszczenie w ośrodku adaptacyjnym i po poprawnym wypełnieniu odesłały do WKiP Ambasady RP w Nur-Sułtanie.
Oświadczenie należy wypełnić w języku polskim na każdą osobę dorosłą oddzielnie. Niepełnoletnie dzieci powinny zostać wpisane do oświadczeń swoich rodziców. Niezbędne dane należy wpisać w transliteracji zgodnej z danymi osobowymi z paszportu. Państwa oświadczenia zostaną przekazane do Departamentu Obywatelstwa i Repatriacji MSWiA. Decyzję o przydzieleniu miejsca w ośrodku adaptacyjnym dla repatriantów podejmuje Pełnomocnik Rządu do Spraw Repatriacji.
UWAGA:
W przypadku zmiany składu rodziny (zawarcie małżeństwa, rozwód, urodzenie dzieci) należy najpierw zaktualizować złożone w latach poprzednich wnioski. W takim przypadku ośwadczenia o wyrażeniu zgody na umieszczenie w ośrodku adaptacyjnym dla repatriantów będą przyjmowane w WKiP podczas uzupełniania wnisoków repatriacyjnych.

Materiały

Wzór​_zgody​_na​_umieszczenie​_w​_ośrodku
Wzór​_zgody​_na​_umieszczenie​_w​_ośrodku.pdf 0.04MB