W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

bryg. Paweł Froch

Zastępca Komendnata Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie

Zdjęcie Zastępcy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie w mundurze galowym na szarym tle

Paweł FROCH urodził się 6 marca 1981 r. w Częstochowie. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął jako słuchacz kadet Turnusu Dziennego Studium Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie. Po zakończeniu nauki w 2003 r. rozpoczął służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Częstochowie na stanowisku starszego ratownika. W roku 2004 został przeniesiony do pełnienia służby w systemie codziennym, początkowo w Wydziale Organizacyjno – Kadrowym, a następnie w Wydziale Kontrolno – Rozpoznawczym. Z dniem 1 stycznia 2016 roku został mianowany na stanowisko zastępcy dowódcy JRG w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 2, na bazie której funkcjonuje specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno – ekologicznego.
W trakcie służby podnosił swoje kwalifikacje zawodowe. W 2007 roku ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej, uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa, a następnie w 2009 roku tytuł magistra inżyniera pożarnictwa. Z dniem 6 grudnia 2018 roku, decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Pan mł. bryg. mgr inż. poż. Paweł Froch posiada doświadczenie taktyczne i operacyjne w dowodzeniu działaniami ratowniczo- gaśniczymi. Jest inicjatorem i współtwórcą ćwiczeń oraz manewrów z udziałem jednostek PSP i innych podmiotów ratowniczych. Realizuje programy edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa pożarowego w placówkach oświatowych, wychowawczych i opiekuńczych. Współpracuje ze środowiskiem Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta Częstochowy i powiatu częstochowskiego.

Odznaczony: Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa.

 

 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
07.12.2020 22:01 st.ktp. Marcin Pudło
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Wydział Organizacyjno - Kadrowy st.kpt. Marcin Caban
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
bryg. Paweł Froch 5.0 22.06.2023 15:17 st.kpt. Marcin Caban
bryg. Paweł Froch 4.0 12.05.2022 09:48 st.ktp. Marcin Pudło
bryg. Paweł Froch 3.0 09.05.2022 10:03 st.ktp. Marcin Pudło
mł.bryg Paweł Froch 2.0 09.05.2022 10:02 st.ktp. Marcin Pudło
mł.bryg Paweł Froch 1.0 07.12.2020 22:01 st.ktp. Marcin Pudło

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}