W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar remizy w Raczkowicach

05.03.2021

Zdjęcie przestawia funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej podczas działań gaśniczych. W tle pogorzelisko remizy - zniszczony obiekt.

Stanowisko Kierowania Komendanta Miesjkiego Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie w dniu 05 marca 2021 przyjęło zgłoszenie na numer alarmowy 998 "pożar remizy OSP". w miejscowości Raczkowice gm. Dąbrowa Zielona.

W chwili wybuchu pożaru w obiekcie nie znajdował się pojazd pożarniczy z uwagi na remont prowadzony w jednostce - Remiza OSP była w trakcie remontu termoizolacji. Druhowie jednostki po powiadomieniu przez osoby postronne o pożarze, udali się na miejsce zdarzenia jenocześnie informując SKKM PSP w Częstochowie o powstałym zdarzeniu.  

Działania zastępów jednostek ochorny przeciwpożarowej polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- podaniu czterech prądów wody w natarciu na ognisko pożaru (część garażowa i sala kultury),
- podaniu jednego prądu wody w obronie na część administracyjno-gospodarczą przyległą do palącego się budynku, która została obroniona i nie uległa spaleniu,
- przeszukaniu rumowiska pod kątem ewentualnych osób poszkodowanych (brak poszkodowanych),
- oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń objętych pożarem,
- dogaszeniu i przelaniu pogorzeliska oraz usunięciu zwisających nadpalonych elementów zagrażających bezpieczeństwu przy pomocy drabiny SCD 37,

Podczas prowadzonych działań ratowniczych ratownik Państwowej Straży Pożarnej uległ lekkiemu wypadkowi (uraz ręki). W związku z zaistniałą sytuacją na miejsce zdarzenia został zadysponowany ZRM, który stwierdził konieczność dalszej diagnostyki urazu ręki w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. NMP w Częstochowie ul. Bialska 104/118.

Na miejsce zdarzenia przybył Oficer Operacyjny KM PSP mł. bryg. Rafał Jureczko oraz Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie bryg. Marek Radosz, który przejął dowodzenie na miejscu prowadzonych działań.
 

 

Zdjęcia (5)