W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsultacje projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej w remizie OSP Ścięgny

21.05.2021

Zdjęcie przedstawia strażaków debatujących nad projektem ustawy o ochotniczych strażach pożarnych.

W ramach konsultacji społecznych dolnośląski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Marek Kamiński, dyrektor Biura ds. Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej Kraju KG PSP mgr inż. Stanisław Ręcławowicz wraz z komendantami miejskimi/powiatowymi PSP województwa dolnośląskiego spotykali się z druhami ochotniczych straży pożarnych z powiatów: bolesławieclego, zgorzeleckiego, kamiennogórskiego, lwóweckiego, lubańskiego, karkonoskiego. Komendę Miejską PSP w Jeleniej Górze reprezentował komendant st. bryg. Radosław Fijołek. Konsultacje odbyły się w nowej, oddanej do użytku w 2020 roku remizie OSP Ścięgny, w której mieści się także biblioteka. W dyskusji uczestniczył także wójt gminy Podgórzyn Mirosław Kalata.

Podczas konsultacji omawiane były założenia do  projektu ustawy o OSP. Celem proponowanych uregulowań prawnych jest wzmocnienie bezpieczeństwa mieszkańców poprzez podkreślenie roli Ochotniczych Straży Pożarnych oraz poprawa statusu każdego druha.

 

Tekst: bryg. Andrzej Ciosk, mł. bryg. Daniel Mucha
Zdjęcia: mł. bryg. Daniel Mucha

Zdjęcia (2)