W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uratowali sarnę i szpaka

26.03.2021

Na zdjęciu widać samochód strażacki. Samochód jest koloru czerwonego. W oddali widać łąkę. Samochód znajduje się na ulicy. Po prawej stronie widać zabudowania. Schowki w samochodzie z tyłu są otwarte.

Uratowali sarnę i szpaka

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 
26 marca o godzinie 07:26 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Jeleniej Górze odebrał zgłoszenie o sarnie uwięzionej w ogrodzeniu. Do zdarzenia został zadysponowany jeden zastęp straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Jeleniej Górze.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym potwierdził, że w ogrodzeniu przy ulicy Goduszyńskiej w Jeleniej Górze znajduje się uwięziona sarna, która utknęła w trakcie próby przejścia przez ogrodzenie.

Po zabezpieczeniu sarny przed urazami wtórnymi (nakrycie plandeką) strażacy powiększyli przestrzeń w ogrodzeniu przy użyciu sprzętu hydraulicznego celem jej uwolnienia. Działania zakończono o godzinie 07:56.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2

Kilka dni później 29 marca o godzinie 16:40 strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2,  również zostali zadysponowani do uwolnienia zwierzęcia, którym okazał się ptak - szpak. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniem potwierdził, że w studzience kanalizacyjnej znajduje się szpak. Zwierzę próbowało się przecisnąć przez wąski otwór dekla włazu. Po otwarciu studzienki uwolniono zwierzę. Ptak cały i zdrowy został wypuszczony. Działania zakończono o godzinie 16:58.

 

Opracowanie : sekc. Kamil Zięba

Zdjęcia : asp.sztab. Tadeusz Rybka, sekc. Kamil Zięba

Zdjęcia (6)