W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek żurawia wieżowego na placu budowy w Szklarskiej Porębie

13.10.2021

Na zdjęciu widać przewrócony żuraw. Żuraw jest koloru zielonego. Zdjęcie jest wykonane w dzień. Żuraw leży na skraju skarpy obok budowanego budynku.

Wypadek żurawia wieżowego na placu budowy w Szklarskiej Porębie

 

13 października o godzinie 11:45 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Jeleniej Górze odebrał zgłoszenie, o przewróceniu się żurawia wieżowego na terenie budowy w Szklarskiej Porębie. Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szklarskiej Porębie.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym potwierdził, że doszło do wypadku w wyniku czego, operator żurawia został poszkodowany.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuacji osoby poszkodowanej z kabiny żurawia i udzieleniu KPP. Osoba poszkodowana została przekazana ZRM.

Działania trwały do godziny 12:47. W zdarzeniu brało udział 8 strażaków z KM PSP w Jeleniej Górze i 5 strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szklarskiej Porębie.

 

Opracowanie: Sekc. Kamil Zięba

Zdjęcia: Sekc. Kamil Zięba

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}