Mistrzostwa Służb Mundurowych w biegach narciarskich Zakopane 6-7 marca 2021 z medalami

07.03.2021

Mistrzostwa Służb mundurowych w narciarstwie biegowym Zakopane

W ramach Mistrzostw Polski Amatorów PZN w Biegach Narciarskich, które odbyły się 6 i 7 marca na trasach biegowych COS - OPO w Zakopanem o medale walczyły służby mundurowe w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Narciarstwie Biegowym. Do rywalizacji stanęli: Żołnierze, Policjanci, Strażacy. Naszą Komendę reprezentowali: kpt. Marek Murzyn z JRG 2, mł. kpt. Mariusz Chrapek z JRG 3 oraz ogn. Janusz Czapnik z JRG 7.

Podczas tych dwudniowych zmagań nasi zawodnicy startowali w sobotę 6 marca na dystansie 15 km techniką dowolną ( łyżwą). Kpt. Marek Murzyn zajął 6 miejsce w swojej kategori wiekowej Mistrzostw Polski Amatorów i pierwsze miejsce w Mistrzostwach Służb Mundurowych.

W kolejnym dniu zmagań 7 marca (niedzielę) zawodnicy stanęli na starcie techniką klasyczną również na dystansie 15 km. W tym biegu przy pięknej słonecznej pogodzie i wspaniałe przygotowanej trasie wysoką bo trzecią pozycje w swojej kategorii wiekowej Mistrzostw Polski Amatorów wywalczył kpt. Marek Murzyn co pozwoliło mu na zdobycie po raz kolejny pierwszego miejsca w Mistrzostwach Służb Mundurowych tym razem techniką klasyczną.

Podsumowując Mistrzostwa Służb Mundurowych trzyosobowa drużyna KM PSP w Krakowie wywalczyła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej ustępując tylko Żołnieżom z 6 Batalionu Powietrznodesantowego im. gen. dyw. Edwina Rozłubirskiego z Gliwic. Warto podkreślić sukces naszego zawodnika, który w Pucharze Polski Amatorów w Biegach Narciarskich w kat. M 30 po trzech punktowanych biegach zdobył wysoką druga pozycje!

opracowanie: st.kpt. Bartłomiej Rosiek/ kpt. Marek Murzyn - KM PSP Kraków