W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsultacje projektu ustawy o OSP na terenie powiatu łomżyńskiego

08.06.2021

Na sali narad uczestnicy spotkania siedzą za stołami. Widoczni są Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Łomży, Naczelnik Wydziału Operacyjnego KM PSP w Łomży, wójt gminy Jedwabne oraz członkowie ochotniczych straży pożarnych.

W dniach 19 – 26 maja odbyły się spotkania w celu konsultacji projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej z przedstawicielami wszystkich gmin powiatu łomżyńskiego.

W spotkaniu udział wzięli członkowie ochotniczych straży pożarnych, burmistrzowie, wójtowie oraz osoby prowadzące sprawy przeciwpożarowe w urzędach gmin. Z ramienia Komendy Miejskiej PSP w Łomży udział wzięli:

- st. bryg. Grzegorz Wilczyński – Z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Łomży,

- bryg. Adam Kalinowski – Naczelnik Wydziału Operacyjnego KM PSP w Łomży,

- st. kpt. Paweł Leszczyński – Z-ca Naczelnika Wydziału Operacyjnego
KM PSP w Łomży.

Podczas spotkania przedstawiono główne cele ustawy oraz zapoznano
z informacjami, wyjaśnieniami opublikowanymi na stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Następnie wysłuchano strony OSP i samorządów od których zebrano propozycje i wnioski celem przekazania ich za pośrednictwem Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej Komendantowi Głównemu Państwowej Straży Pożarnej w celu prowadzenia dalszych prac nad projektem. Spotkania upłynęły w dobrej atmosferze z merytoryczną rozmową.

Opracowanie: bryg. Adam Kalinowski KM PSP w Łomży

Zdjęcia: st. kpt. Paweł Leszczyński KM PSP w Łomży

Zdjęcia (4)