W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Tragiczny wypadek na drodze w Kisielnicy

05.05.2021

Zdjęcie przedstawia zderzenie samochodu ciężarowego który uderzył kabiną w drugi samochód ciężarowy z lawetą przewożący nowe samochody osobowe

5 maja 2021 roku o godzinie 14:18 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Łomży otrzymało zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego z osobowym na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Kisielnica, gmina Piątnica. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej okazało się, że samochód ciężarowy z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy, który wjechał w kolejny samochód ciężarowy z lawetą przewożącą nowe auta.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu kierowcy samochodu ciężarowego i wykonaniu dostępu do kierowcy samochodu osobowego przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Podczas zdarzenia ograniczono wyciek oleju napędowego oraz przepompowano paliwo z uszkodzonego wskutek zderzenia zbiornika samochodu ciężarowego. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł kierowca samochodu osobowego.

W działaniach ratowniczych które trwały prawie 7 godzin zaangażowanych było 18 strażaków z JRG Łomża i OSP KSRG z Piątnicy oraz Jeziorka.

Opracowanie: mł. bryg. Milewski Krzysztof

Zdjęcia: mł. bryg. Kalinowski Andrzej

 

 

Zdjęcia (2)