W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek samochodu osobowego z busem Janowie k. Łomży

03.09.2021

Samochód osobowy, którym podróżowało 5 osób, w tym 3 dzieci znajduje się w rowie.

30 sierpnia 2021r. o godz. 08:32 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Łomży odebrał zgłoszenie o zderzeniu 2 samochodów osobowych na drodze DK 61 na wysokości miejscowości Janowo. Zadysponowano do zdarzenia 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w rowie na kołach znajduje się samochód osobowy Opel Astra, a drugi samochód (bus) Peugeot Boxer uczestniczący w zdarzeniublokuje jeden pas ruchu. Wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu samodzielnie opuściły pojazdy przed przybyciem służb ratunkowych. Oplem Astrą podróżowało 5 osób tj. 2 kobiety w wieku 35 i 58 lat oraz troje dzieci w wieku 1, 5 i 6 lat. Drugim pojazdem kierował
mężczyzna – lat 20. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia - całkowicie zablokowano drogę dla ruchu. Ratownicy odłączyli akumulatory w pojazdach oraz udzielali kpp 5 osobom poszkodowanym z pojazdu Opel Astra.  Kierowca z drugiego auta nie zgłaszał dolegliwości. Brak widocznych wycieków płynów eksploatacyjnych. Wszystkie osoby poszkodowane zostały przekazane ZRM oraz przetransportowane do szpitala. Do czasu wyjazdu SP DK 61 była całkowicie zablokowana. Na miejsce przybyli funkcjonariusze Policji wykonując czynności dochodzeniowo – śledcze.

 

Opracowanie: mł. bryg. Andrzej Kalinowski

Zdjęcia: mł. bryg. Andrzej Kalinowski