W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia w zakładzie MELVIT S.A. w Krukach

15.07.2021

Melvit 2021

ĆWICZENIA STRAŻAKÓW w ZAKŁADZIE MELVIT S.A. w KRUKACH

15 lipca 2021 roku odbyły się ćwiczenia manewrowe na terenie zakładu  MELVIT S.A. w Krukach gm. Olszewo Borki. Zakład jest wiodącym producentem płatków oraz produktów zbożowych na rynku polskim.

 W manewrach brało udział sześć zastępów gaśniczych: JRG PSP Ostrołęka, OSP Nowa Wieś, OSP Dobrołęka, OSP Lelis, OSP Rzekuń, OSP Olszewo Borki.

Manewry miały na celu ćwiczenie technik gaszenia pożarów dla tego typu zakładów oraz doskonalenie ratownictwa medycznego. Ważnym elementem było sprawdzenie przygotowania obiektu i pracowników MELVIT S.A. w Krukach do działań w przypadku wystąpienia zagrożenia pożarowego.

Założeniem do ćwiczeń był pożar hali magazynu opakowań. Ponadto na skutek prowadzonych pierwszych działań gaśniczych oraz prowadzonej ewakuacji  dwie osoby odniosły obrażenia i nie mogły opuścić zakładu.

Ćwiczenia zakończyły się podsumowaniem na którym oceniono działania jednostek strażackich oraz przedstawicieli zakładu.  Bryg. Grzegorz Pragacz – zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Ostrołęce podziękował za zaangażowanie i przygotowanie ćwiczeń pracownikom zakładu i ćwiczącym jednostkom.

 Opracowanie i zdjęcia: KM PSP Ostrołęka

Zdjęcia (5)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
15.07.2021 13:43 mł. bryg. Robert Chodkowski
Pierwsza publikacja:
15.07.2021 13:43 mł. bryg. Robert Chodkowski