ADAM ADAMKIEWICZ MISTRZEM POLSKI STRAŻAKÓW PSP W KOLARSTWIE SZOSOWYM

21.06.2023

Pamiątkowe zdjęcie

18 czerwca 2023 roku, odbył się 4 etap cyklu ,,Pomorze Zachodnie Tour” - Myśliborskie Kryterium Uliczne. W ramach tej imprezy zorganizowane zostały Mistrzostwa Polski Funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Kolarstwie Szosowym. Zawody zorganizowane były w centrum miasta Myślibórz, gdzie zawodnicy mieli do pokonania 20 punktowanych rund o długości 2,5 km każda. Honorowy Patronat nad Mistrzostwami Polski Strażaków PSP objął generał brygadier Andrzej Bartkowiak – Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, który jednocześnie ufundował koszulki Mistrza Polski.
Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu reprezentowało trzech funkcjonariuszy - asp. sztab. Piotr Kustoń z JRG nr 1, mł. kpt. Łukasz Wieczorek z JRG nr 5 i st. sekc. Adam Adamkiewicz z JRG nr 9.
Wielki sukces odniósł Adam Adamkiewicz, który w kategorii OPEN zameldował się pierwszy na mecie i tym samym został Mistrzem Polski Strażaków PSP w Kolarstwie Szosowym. Nasz reprezentant tak wymagającą trasę pokonał w czasie 01:09:58,41. Piotr Kustoń z JRG nr 1 w kategorii M40 wywalczył 3 miejsce, a Łukasz Wieczorek w kategorii M20 uplasował się na 6 pozycji.
Koszulki, medale i pamiątkowe statuetki w imieniu Komendanta Głównego PSP generała brygadiera Andrzeja Bartkowiaka wręczył Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Robert Tarczyński oraz Zastępca Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – bryg. Maciej Iwko.
Zawodnikom gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych startach.

Opracowanie: st. kpt. Paweł Zieliński
Zdjęcia: Zbigniew Głębocki