MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI STRAŻAKÓW W PŁYWANIU

28.06.2021

Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków w Pływaniu

25    czerwca 2021 roku na pływalni miejskiej w Śremie odbyły się Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków w Pływaniu.
W mistrzostwach uczestniczyły reprezentacje Komend Miejskich i Powiatowych PSP z całego województwa wielkopolskiego.
Zawody rozegrano w następujących konkurencjach pływackich:
 - 100 m stylem dowolnym,
 - 100 m stylem klasycznym,
 - 50 m stylem dowolnym,
 - 50 m stylem motylkowym
 - oraz konkurencja drużynowa 4 x 50 m stylem dowolnym.
W konkurencjach indywidualnych mł. ogn. Kevin Mrotek zdobył 1 miejsce w konkurencji 100 metrów stylem dowolnym, a także 2 miejsce w konkurencji 50 m stylem motylkowym, st. str. Bartosz Michałowicz wywalczył 2 miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz 3 miejsce na dystansie 50 metrów stylem motylkowym, natomiast st. kpt. Michał Kucierski wypływał 1 miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym.

Jednak najbardziej widowiskową i najbardziej oczekiwaną konkurencją była sztafeta 4 x 50 metrów stylem dowolnym.
Po bardzo zaciętej, ale sportowej walce, miejsce pierwsze zajęli strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu zdobywając tym samym tytuł „Mistrzów Wielkopolski w Pływaniu”.

Puchary oraz medale najlepszym wielkopolskim zawodnikom wręczał Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Robert Natunewicz, Komendant Powiatowy PSP w Śremie st. kpt. Tomasz Kierzek oraz Naczelnik Ośrodka Szkolenia KW PSP w Poznaniu mł. bryg. Michał Kierzek.