Piknik dla Chojraków
06.06.2025
29 maja 2025 r. przed Kliniką Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbył się Piknik dla Chojraków. Tytułowi Chojracy to dziecięcy podopieczni kliniki, którzy walczą z chorobą nowotworową.
Jak mówią członkowie Stowarzyszenia Dzieciaki Chojraki, wspierającego działanie kliniki i będącego organizatorem pikniku:
„To wydarzenie, które pieczołowicie i z wielkim zaangażowaniem przygotowujemy z naszymi Przyjaciółmi, by Chojracy, którzy są w trakcie leczenia, a także ich rodziny, choćby przez chwilę mogli poczuć nieco beztroski i zabawy”.
Przełom maja i czerwca, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Matki oraz Dziecka jest idealnym czasem dla wsparcia tych walecznych ludzi.
Atrakcji dla dzieci i rodziców było co nie miara. Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych umożliwili dzieciom wcielenie się w rolę strażaka! Dzieci skutecznie gasiły pożar domku oraz pracowały z psim ratownikiem Dexterem.
Uśmiechy goszczące na twarzach chojraków stały się dowodem na to, że było to bezcenne wydarzenie.
Na pikniku, Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej reprezentowane były przez przedstawicieli Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Ochotniczej Straży Pożarnej Grupy Ratownictwa Specjalistycznego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Ceradza Dolnego.
Opracowanie: ogn. Marcin Tecław
Zdjęcia: ogn. Marcin Tecław, Stowarzyszenie Dzieciaki Chojraki