W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szkolenie doskonalące z ratownictwa na obszarach wodnych w zakresie podstawowym

14.10.2025

Zdjęcie grupowe uczestników szkolenia

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 przeprowadzili trzydniowe szkolenie doskonalące z ratownictwa na obszarach wodnych w zakresie podstawowym, realizowane w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Uczestnicy zapoznali się z zasadami organizacji ratownictwa wodnego, bezpieczeństwem działań na wodzie oraz sprzętem wykorzystywanym podczas akcji ratowniczych. Szkolenie obejmowało także praktyczne ćwiczenia z technik pływania i ratowania osób tonących. Zajęcia teoretyczne odbyły się na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Poznaniu, a zajęcia praktyczne nad Jeziorem Strzeszyńskim.

Absolwenci szkolenia zdobyli wiedzę i umiejętności pozwalające na bezpieczne prowadzenie działań ratowniczych na akwenach wodnych oraz udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Szkolenie prowadzone jest przez doświadczonych instruktorów z zakresu ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy, którzy dzielą się swoją wiedzą oraz praktycznymi doświadczeniami. 


Opracowanie: st. asp. Szymon Kałużny
Zdjęcia: ogn. Sebastian Andrzejewski

 

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}