TOUR DE POLOGNE AMATORÓW

04.08.2022

Poznański strażak w Tor de Pologne Amatorów
31 lipca 2022 roku, w Arłamowie, odbył się wyścig kolarski ORLEN Tour de Pologne Amatorów. Jest to największa i najbardziej prestiżowa impreza rowerowa w Polsce. Pasjonaci kolarstwa rywalizowali w malowniczych Bieszczadach, na pagórkowatej trasie, o łącznej długości 75 km. Kolarze kolejny raz mogli poczuć się jak zawodowcy.
W całej imprezie udział wzięło 1950 uczestników, w tym 50 strażaków PSP. Wyścig na wysokim trzecim miejscu w klasyfikacji ogólnej ukończył reprezentant Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu sekc. Adam Adamkiewicz, który na co dzień pełni służbę w JRG Nr 9.
Pokonał on całą trasę z imponującym czasem 2:05:50. Podczas zawodów odbyła się rywalizacja strażaków Państwowej Straży Pożarnej o
„Puchar Komendanta Głównego PSP w Kolarstwie Szosowym".
Funkcjonariusz sekc. Adam Adamkiewicz wywalczył w niej pierwsze miejsce. Puchar w imieniu Komendanta Głównego PSP wręczył Komendant Powiatowy PSP w Ustrzykach Dolnych mł. bryg. mgr inż. Emil Szmyd.
Warto wspomnieć, że jest to kolejny sportowy sukces Adama w tym roku, gdzie przed Tour de Pologne Amatorów, wywalczył tytuł Mistrza Polski w Maratonie MTB!
Mistrzowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sporządził: st. kpt. Paweł Zieliński