WIELKI SUKCES W TOUR DE POLOGNE AMATORÓW!

01.08.2023

Dekoracja zwycięzców w klasyfikacji PSP

30 lipca 2023 roku w Karpaczu odbył się wyścig kolarski Orlen Tour de Pologne Amatorów. W całej imprezie udział wzięło ponad dwa tysiące zawodników i zawodniczek, w tym 74 strażaków. Podczas zawodów odbyła się także rywalizacja strażaków Państwowej Straży Pożarnej o „Puchar Komendanta Głównego PSP w Kolarstwie Szosowym”. Orlen Tour de Pologne Amatorów to jeden z największych i najbardziej prestiżowych wyścigów szosowych w Polsce. Kolarze mieli możliwość rywalizacji na trasie o łącznej długości 83 km. Na trasie zaplanowano cztery 14-sto kilometrowe rundy, a finisz odbył się na kultowym podjeździe pod Orlinek. O jego wyjątkowości świadczy fakt, iż kolarze amatorzy mogą rywalizować na fragmencie trasy Tour de Pologne UCI World Tour. Wyścig zakończył się wielkim sukcesem reprezentanta Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu st. sekc. Adama Adamkiewicza, który na co dzień pełni służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 9 w Mosinie. Pokonał on całą trasę z imponującym czasem 2:16:16 i w klasyfikacji Open zdobył tytuł Mistrza Polski Orlen Tour de Pologne Amatorów. Zwycięzca otrzymał także okazały Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadiera Andrzeja Bartkowiaka, który został wręczony przez Zastępcę  Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu bryg. Michała Piętę oraz Komendanta Miejskiego PSP w Jeleniej Górze st. bryg. Andrzeja Cioska. Warto wspomnieć, że jest to kolejny sportowy sukces Adama w tym roku, który przed Tour de Pologne Amatorów, wywalczył tytuł Mistrza Polski Strażaków PSP w kolarstwie szosowym oraz tytuł Mistrza Polski w Maratonie MTB!
Mistrzowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Opracowanie: kpt. Paweł Zieliński
Zdjęcia: Małgorzata Olejniczak, Jakub Rysz oraz strona organizatora