11.08.2023

wspólne zdjęcie nagrodzonego z kadrą kierowniczą

W dniu 11 sierpnia 2023 r. Komendant Miejski PSP w Poznaniu st.bryg. Jacek Michalak wręczył nagrodę Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. sekc. Adamkowi Adamkiewiczowi z JRG nr 9 za szczególne osiągnięcia sportowe.
Wręczenie nagrody odbyło się w obecności Zastępcy Komendanta Miejskiego – st.bryg. Radosława Hurnika oraz Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 – st. kpt. Pawła Zielińskiego.

1 sierpnia na naszej stronie internetowej pisaliśmy o niebywałym wyczynie naszego kolegi…”30 lipca 2023 roku w Karpaczu odbył się wyścig kolarski Orlen Tour de Pologne Amatorów. Podczas zawodów odbyła się także rywalizacja strażaków Państwowej Straży Pożarnej o „Puchar Komendanta Głównego PSP w Kolarstwie Szosowym”. Orlen Tour de Pologne Amatorów to jeden z największych i najbardziej prestiżowych wyścigów szosowych w Polsce. Wyścig zakończył się wielkim sukcesem reprezentanta Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu st. sekc. Adama Adamkiewicza. Pokonał całą trasę z czasem 2:16:16 i w klasyfikacji Open zdobył tytuł Mistrza Polski Orlen Tour de Pologne Amatorów. Zwycięzca otrzymał także okazały Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadiera Andrzeja Bartkowiaka, który został wręczony przez Zastępcę  Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu bryg. Michała Piętę oraz Komendanta Miejskiego PSP w Jeleniej Górze st. bryg. Andrzeja Cioska”

To kolejny sportowy sukces Adama w tym roku, który przed Tour de Pologne Amatorów, wywalczył tytuł Mistrza Polski Strażaków PSP w kolarstwie szosowym oraz tytuł Mistrza Polski w Maratonie MTB!
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Opracowała: mł.bryg. Emilia Kuczkowska
Zdjęcia: Paweł Reich