W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia obiektowe - Cerkiew Prawosławna

01.06.2021

Na zdjęciu widać średni samochód ratowniczo-gaśniczy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy oraz samochód specjalny z podnośnikiem hydraulicznym. Podnośnik jest rozstawiony oraz widać jak z niego podawana jest woda na budynek cerkwi. Z samochodu ratowniczo-gaśniczego widać rozwinięte linie wężowe, zarówno zasilające podnośnik jak i zasilające z hydrantu. Przy samochodzie widać stojących dwóch ratowników ubranych w ubrania specjalne i hełmy.

W dniach 25, 26 oraz 27 maja odbyły się ćwiczenia obiektowe na obiekcie cerkwi pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Ciechocinku. W ćwiczeniach brały udział zastępy z JRG nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim oraz JRG nr 2 w Ciechocinku. Założeniem do ćwiczeń był pożar wewnętrzny cerkwi rozprzestrzeniający się na kopułę wykryty przez system sygnalizacji pożarowej pożarowej. Zadaniem ćwiczących strażaków było przeprowadzenie przeszukania wszystkich pomieszczeń oraz prowadzenie działań gaśniczych w natarciu. Przećwiczono również rozdzielenie zadań na dwa odcinki bojowe - pierwszy odpowiadał za dzaiałania gaśnicze zewnętrzne i wewnętrzne natomiast drugi za zorganizowanie zaopatrzenia wodnego.

Opracował: Kamil Rutkowski
Zdjęcia: KP PSP Aleksandrowow Kuj.
 

Zdjęcia (2)