W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konieczna pilna operacja! Ratuj życie Amelki, by nie była tu tylko na chwilę...

10.06.2021

Zdjęcie przedstawia dwa ujęcia dziewczynki- Amelki Bartoszak. Z lewej strony dziewczynka leży na łóżku szpitalnym, podłączona do aparatury. Z prawej strony Amelka w okularach z dłońmi złożonymi w kształt serca.

Amelka to 13 letnia córka naszego kolegi strażaka st. ogn. Roberta Bartoszaka. Od 8 lat walczy z nowotworem pnia mózgu. Konsekwencje operacji usunięcia guza i leczenia chemioterapią są bezlitosne. Niedowład 4-kończynowy, zaburzenia równowagi, wodogłowie, niedowidzenie i oczopląs, niedomykalność powiek oraz afazja to główne przyczyny Jej niepełnosprawności. W ciągu 6 lat od zdiagnozowania choroby przeszła 11 operacji i poważnych zabiegów. Po zdiagnozowaniu wznowy nowotworu, we wrześniu 2018 r. Amelia ponownie przeszła leczenie chemioterapią, jednak nieskutecznie. W marcu 2021 r. po kontrolnym rezonansie okazało się, że guz w głowie Amelki znowu rośnie!  Niestety pojawiły się też przerzuty do rdzenia kręgowego - są tam trzy guzy, z czego jeden ogromny, w odcinku piersiowym! Trzeba go jak najszybciej usunąć przed rozpoczęciem naświetlań. 

Dlatego prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc, poniżej link do zbiórki Fundacji siepomaga.pl

Materiały

https://www.siepomaga.pl/walka-amelki

Zdjęcia (2)