W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek na A1

19.02.2021

Na zdjęciu widoczne są dwa pasu ruchu autostrady A1. Po prawej stronie widoczna jest karetka pogotowia, przy której znajduje się dwóch policjantów. Karetka ustawiona jest przodem w lewą stronę. Na jej lewym boku widoczne jest logo jednostki ochrony zdrowia oraz fragment numeru bocznego C01. Obok karetki na pasach ruchu widoczne są drobne, wykonane z tworzywa, elementy pojazdów, które zostały oderwane od pojazdów biorących udział w wypadku. Przed karetka znajduje się samochód osobowy zwrócony w prawą stronę. Pojazd ma widoczne uszkodzenia powstałe na skutek wypadku takie jak zniszczona maska, oberwany zderzak, oberwane drzwi pasażera. Obok samochodu osobowego znajduje się druga karetka, zwrócona w tym samym kierunku. Przed karetka stoi strażak i policjant. Dalej z lewej strony, na wysokości karetki widać tył ustawionego samochodu ratowniczo – gaśniczego. Na czerwonym tle pojazdu widoczne są numery operacyjne 409 38. Przy samochodzie widoczny jest strażak. W tle widoczne są samochód osobowy oraz ciężarowy, które również brały udział w wypadku. Po lewej stronie zdjęcia widać pobocze jezdni, pokryte śniegiem. Za barierkami oddzielającymi pasy ruchu widać inne pojazdy. W tle widoczne są barierki ochronne, drzewa pokryte śniegiem oraz ciemno – szare niebo.

19.02.20201 r. ok. godziny 10:00, na 167 km autostrady A1 (pas ruchu w kierunku Gdańska) doszło do wypadku komunikacyjnego. W zdarzeniu udział brały 3 samochody osobowe oraz jeden samochód ciężarowy. 3 osoby zostały poszkodowane na skutek zdarzenia. W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy PSP z JRG2 w Ciechocinku oraz 2 zastępy OSP KSRG z powiatu aleksandrowskiego (OSP Raciążek oraz OSP Zbrachlin). Z uwagi na dużą ilość osób poszkodowanych, na miejsce zadysponowano 3 karetki pogotowia, które przetransportowały poszkodowanych do okolicznych szpitali.  Podczas prowadzonych działań ratowniczych obydwa pasy ruchu prowadzące w kierunku Gdańska były zablokowane. Organizacją i kierowaniem ruchu zajmowali się funkcjonariusze Policji, którzy na miejscu zdarzenia wykonywali swoje czynności.

Opracował: Karol Kowalski

Zdjęcia: JRG Ciechocinek

Zdjęcia (2)