W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar torfowiska

25.04.2021

25 kwietnia 2021 r. o godzinie 7:31 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze torfowiska, do którego doszło w lesie pomiędzy miejscowościami Plęsy i Perkujki.

Na zdjęciu widać pożar torfowiska znajdującego się w lesie

Na miejscu zdarzenia okazało się, że do pożaru doszło na terenie oddziału leśnego nr 311A znajdującego się na terenie Nadleśnictwa Bartoszyce w Leśnictwie Górzyste.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu wody na palące się torfowisko za pomocą lancy gaśniczej umożliwiającej gaszenie pożarów w miejscach trudnodostępnych. Do lokalizacji źródeł ognia i kontroli temperatury torfu strażacy użyli kamery termowizyjnej. Wodę do celów gaśniczych dowożono z hydrantu oddalonego o ok. 2,5 km od pożaru.

Na miejscu zdarzenia pracowały zastępy z JRG w Bartoszycach, WSP z 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz OSP w Galinach.

Opracowanie: st. kpt. Piotr Kowalski.
Zdjęcia: sekc. Krystian Archacki.

Zdjęcia (2)