W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka

21.05.2021

21 maja 2021 r. na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Uroczystość była częścią Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka.

Podniesienie flagi państwowej

Obchody rozpoczęła msza święta odprawiona w intencji strażaków w kościele pw. św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej w Bartoszycach. Następnie uroczystość przeniosła się na teren komendy, gdzie przeprowadzony został uroczysty apel.

W apelu udział wzięli funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni  bartoszyckiej komendy, funkcjonariusze z powiatu braniewskiego, lidzbarskiego, kętrzyńskiego i szczycieńskiego, a także zaproszeni goście wśród których znaleźli się m.in. Wicewojewowa Warmińsko-Mazurski PanAleksander Socha, Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Tomasz Komoszyński, Wicestarosta Bartoszycki Pan Władysław Bogdanowicz,  Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bartoszycach Pan Zygmunt Zbigniew Pampuch, komendanci powiatowi PSP w powiatów sąsiednich, druhowie OSP z terenu powiatu bartoszyckiego, przedstawiciele władz samorządowych oraz służb i instytucji współpracujących.

W trakcie uroczystości bartoszyccy strażacy otrzymali następujące odznaczenia i awanse na wyższe stopnie.

Srebrny Medal Za Długoletnią Służbę otrzymali:
- asp. sztab. Andrzej Bryl,
- st. ogn. Ireneusz Dobko.

Brązową Odznakę Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej otrzymali:
- st. kpt. Krystian Masalski,
- st. kpt. Piotr Kowalski,
- mł. kpt. Andrzej Mazur,
- st. ogn. Marek Remiszewski,
- ogn. Andrzej Mierzejewski,
- dh Bogusław Słupianek (OSP w Galinach).

Stopień brygadiera otrzymał:
mł. bryg. Bogusław Krajewski.

Stopień ogniomistrza otrzymał:
- mł. ogn. Tomasz Zaburko.

Za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych Tomasz Zaburko wyróżniony został dodatkowo Dyplomem Komendanta Głównego PSP.

Obchody Dnia Strażaka były ponadto okazją do dokonania uroczystego otwarcia budynku zaplecza techniczno-magazynowego, którego budowa zrealizowana została w całości ze środków budżetu państwa w ramach nowelizacji ustawy budżetowej. Łączną kwota tej inwestycji wyniosła 1 256 000 zł.  

Opracowanie: st. kpt. Piotr Kowalski.
Zdjęcia: Andrzej Zawadzki (KP PSP w Bartoszycach), Przemek Gościniecki (Goniec Bartoszycki).

Wideo

Zdjęcia (14)