W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Antonowo – samochód dostawczy wjechał pod nadjeżdżający szynobus

12.10.2021

Samochód dostawczy leżący na boku na drodze po zderzeniu z szynobusem. Przy samochodzie pracujący strażacy. Obok stoi ambulans ZRM.

Do zdarzenia doszło 12 października 2021 r. około godz. 17:15. Na przejeździe kolejowym w pobliżu miejscowości Antonowo (gm. Orla) samochód dostawczy Fiat Ducato zderzył się z szynobusem relacji Białystok – Hajnówka. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej.

W chwili przybycia zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia, zastano samochód dostawczy leżący na boku na pasie jezdni po zderzeniu z szynobusem stojącym w odległości ok. 50 m od miejsca zderzenia. Na szczęście nie doszło do wykolejenia pojazdu szynowego. Autem podróżował sam kierowca – opuścił on pojazd o własnych siłach przed przybyciem służb ratunkowych. Szynobusem podróżowało 12 osób, nikt nie odniósł obrażeń.

Pomocy medycznej kierowcy samochodu osobowego udzielił przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego. Został on odwieziony do szpitala.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora w rozbitym aucie. Strażacy pomogli również pasażerom szynobusa opuścić uszkodzony pojazd. Aby umożliwić bezpieczne wyjście pasażerów z szynobusa strażacy ustawili przy drzwiach wejściowych drabinę nasadkową i asekurowali wszystkich wychodzących z pojazdu. Przewoźnik zapewnił pasażerom transport zastępczy. Na czas działań ruch kolejowy na odcinku Bielsk Podlaski – Hajnówka został wstrzymany.

W działaniach udział brały 2 zastępy z JRG w Bielsku Podlaskim i 2 z OSP Orla oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Opracowanie: bryg. Marcin Sawicki, KP PSP w Bielsku Podlaskim
Zdjęcia: KP PSP w Bielsku Podlaskim

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}