W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsultacje społeczne dotyczące ustawy o ochotniczej straży pożarnej - Bielsk Podlaski

18.05.2021

Zdjęcie przedstawia kierownictwo KW podczas konsultacji

W ramach konsultacji społecznych projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej w dniu 18 maja 2021 r. w remizie jednostki OSP Boćki odbyło się spotkanie z druhami ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatów bielskiego, hajnowskiego i siemiatyckiego.

W spotkaniu uczestniczyli: Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP  st. bryg. Robert Dzierżek, Naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku bryg. Marcin Wierel, Naczelnik Wydziału Organizacji i Nadzoru KW PSP w Białymstoku bryg. Wojciech Łapiński, Komendant Powiatowy PSP Bielsku Podlaskim st. bryg. Waldemar Kudrewicz, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Bielsku Podlaskim bryg. Marcin Sawicki, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce mł. bryg. Grzegorz Bajko, Zastępca Komendanta Powiatowego w Siemiatyczach st. kpt. Sylwester Uściniak, Dowódca JRG w Hajnówce mł. bryg. Piotr Sienkiewicz oraz przedstawiciele jednostek ochotniczych straży pożarnych z trzech powiatów. W trakcie spotkania omówione zostały założenia projektu ustawy. Następnie udzielano odpowiedzi na zadawane przez druhów ochotników pytania, którzy również przedstawili swoje propozycje i wnioski do przedmiotowego dokumentu.

W ramach dalszych konsultacji społecznych projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej planowane jest przeprowadzenie w najbliższych dniach cyklu spotkań z druhami OSP z terenu powiatu bielskiego.

Spotkanie odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Opracowanie: Kamil Kotowicz, KP PSP Bielsk Podlaski
Zdjęcia: KP PSP Bielsk Podlaski

Zdjęcia (2)