W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsultacje społeczne dotyczące ustawy o ochotniczej straży pożarnej w powiecie bielskim

27.05.2021

Napis na białym tle: projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej

27 maja 2021 roku zakończyły się konsultacje społeczne ze strażakami jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu bielskiego dotyczące projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej. W spotkaniach, które zostały przeprowadzone na terenie każdej z gmin, z ramienia Komendy Powiatowej PSP w Bielsku Podlaskim uczestniczyli: st.bryg. Waldemar Kudrewicz – Komendant Powiatowy PSP, bryg. Marcin Sawicki – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP i mł.kpt. Igor Strapczuk.

Podczas spotkań przedstawiono najważniejsze założenia i cele projektu ustawy, wyjaśniono wątpliwości pojawiających się w czasie prezentacji zagadnień w przedmiotowej sprawie oraz zebrano propozycji i wniosków do dokumentu.

Spotkania przebiegały w spokojnej i przyjaznej atmosferze. Wszystkie wnioski i uwagi do projektu ustawy, przedstawione przez przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych zostaną przekazane za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku do Komendanta Głównego PSP.

Opracowanie: bryg. Marcin Sawicki, KP PSP w Bielsku Podlaskim