W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Mokre - pożar samochodu osobowego

06.09.2021

Strażak prowadzący akcję gaszenia pożaru samochodu osobowego. Palący się samochód pokryty jest pianą gaśniczą. Pod podwoziem pojazdu widoczne płomienie. Nad pojazdem unosi się dym.

6 września 2021 r. około godz. 14:15 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bielsku Podlaskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Mokre (gm. Bielsk Podlaski).

Kiedy zastępy straży pożarnej dotarły na miejsce zdarzenia zastano samochód Hyundai Tucson całkowicie objęty pożarem. Nikt z użytkowników pojazdu nie doznał obrażeń. Pożar nie stanowił też zagrożenia sąsiadującym budynkom. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do gaszenia pożaru przy użyciu piany gaśniczej.

Pojazd wyposażony był w instalację LPG. Temperatura pożaru spowodowała wzrost ciśnienia gazu w instalacji. Na szczęście prawidłowo zadziałał zawór bezpieczeństwa zamontowany w instalacji – nadmiar gazu był stopniowo uwalniany. Strażacy monitorowali sytuację.

W działaniach ratowniczo-gaśniczej udział brały zastępy straży pożarnej z JRG Bielsk Podlaski oraz OSP Piliki.

Opracowanie: bryg. Marcin Sawicki, KP PSP w Bielsku Podlaskim
Zdjęcia: KP PSP w Bielsku Podlaskim

Zdjęcia (3)