W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar suszarni do zboża w Antonowie (gm. Orla)

09.10.2021

Suszarnia do zboża w Antonowie, w której miał miejsce pożar. Obok silos na zboże oraz samochód ratowniczo-gaśniczy.

8 października 2021 r. doszło do pożaru suszarni do zboża w miejscowości Antonowo (gm. Orla). Informacja do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bielsku Podlaskim wpłynęła około godz. 12:15. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 3 zastępy straży pożarnej.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z komory suszarni do zboża opalanej gazem wydobywa się dym. Obiekt był wyposażony w system zabezpieczeń, który jeszcze przed przybycie zastępów straży pożarnej odciął dopływ gazu do suszarni. Dodatkowo pracownik odłączył dopływ prądu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do działań gaśniczych. Działania strażaków utrudnione były z uwagi na skomplikowaną budowa komory suszarniczej. Aby dotrzeć do źródła pożaru strażacy musieli odkręcić włazy rewizyjne. Prowadząc działania gaśnicze, jednocześnie strażacy zabezpieczali przed przedostaniem się pożaru na znajdujący się w bliskim sąsiedztwie silos z rzepakiem. Przed zakończeniem działań gaśniczych całą komorę suszarniczą sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej.

W akcji ratowniczo-gaśniczej udział brały 2 zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bielsku Podlaskim i zastęp z OSP Orla.

Opracowanie: bryg. Marcin Sawicki, KP PSP w Bielsku Podlaskim
Zdjęcia: KP PSP w Bielsku Podlaskim

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}