W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar w zakładzie produkcji zniczy w Brańsku

09.10.2021

Podnośnik hydrauliczny rozstawiony przed budynkiem, w którym miał miejsce pożar. W koszu podnośnika strażak.

9 października 2021 r. doszło do pożaru w zakładzie zajmującym się produkcją zniczy w Brańsku. Informacja do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bielsku Podlaskim wpłynęła o godz. 12:43.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęty jest jedno z urządzeń technologicznych w pomieszczeniu utwardzalni – zbiornik z olejem zwierzęcym o pojemności 1800 litrów. W pomieszczeniu znajdowały się jeszcze dwa zbiorniki o łącznej pojemności 20 tyś litrów. W sąsiedztwie budynku objętego pożarem znajdował się również budynek ze zbiornikami na parafinę oraz dodatkowe zbiorniki na olej zwierzęcy. Dopływ prądu oraz innych substancji wykorzystywanych w procesie technologicznym  został odcięty przez pracowników zakładu przed przybyciem zastępów straży pożarnej.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody z podnośnika hydraulicznego (SHD-23) od góry przez otwór w dachu do wnętrza obiektu oraz jednego prądu piany ciężkiej na palący się zbiornik. Temperaturę urządzenia oraz konstrukcji budynku kontrolowano przy użyciu kamery termowizyjnej.

W trwającej blisko 4 godziny akcji ratowniczo-gaśniczej udział brały 4 zastępy straży pożarnej z JRG Bielsk Podlaski (w tym Zastępca Dowódcy JRG), dwa zastępy OSP Brańsk oraz OSP Świrydy i OSP Rudka.

Opracowanie: bryg. Marcin Sawicki, KP PSP w Bielsku Podlaskim
Zdjęcia: KP PSP w Bielsku Podlaskim

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}