W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu bielskiego

12.10.2021

Strażacy PSP demonstrują strażakom OSP techniki rozwinięcia linii gaśniczych podczas ćwiczeń praktycznych w ramach szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP.

2 października 2021 roku rozpoczęło się szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu bielskiego. Szkolenie zostało zorganizowane przez Komendę Powiatową PSP w Bielsku Podlaskim zgodnie z „Zasadami Organizacji Szkoleń Członków Ochotniczych Straży Pożarnych Biorących Bezpośredni Udział w Działaniach Ratowniczych” z 2015 roku.

W ramach w/w szkolenia strażacy-ochotnicy zdobędą niezbędną wiedzę w zakresie:

  • podstawowych czynności ratowniczych podczas gaszenia pożarów, w tym pożarów wewnętrznych wraz z zajęciami w komorze dymowej Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Łapach,
  • podstawowych czynności z zakresu ratownictwa technicznego,
  • podstawowych czynności z zakresu działań przeciwpowodziowych,
  • zasad pracy w sieci radiowej,
  • wydawania sygnałów i poleceń uczestnikom ruchu lub innym osobom na drodze.

Szkolenie składa się z części teoretycznej w formie wykładów on-line oraz zajęć praktycznych. Zajęcia praktyczne odbywają się na bazie strażnicy OSP w Pilikach. Każdy z uczestników kursu będzie musiał zaliczyć test w komorze dymowej Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Łapach.

Egzamin końcowy oraz zakończenie kurs zaplanowane jest na dzień 24 października b.r.

Zdobyta w trakcie szkolenia wiedza i umiejętności oraz uprawnienia pozwolą strażakom-ochotnikom brać bezpośredni udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Opracowanie: bryg. Marcin Sawicki, KP PSP w Bielsku Podlaskim
Zdjęcia: KP PSP w Bielsku Podlaskim

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}