W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Tragiczny pożar budynku mieszkalnego w Andryjankach (gm. Boćki)

10.06.2021

Drewniany budynek mieszkalny. Konstrukcja dachu zniszczona. Z poddasza wydobywa się dym. Przed budynkiem strażacy biorący udział w akcji gaśniczej.

10 czerwca 2021 r. dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bielsku Podlaskim otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Andryjankach (gm. Boćki).  Informacja o pożarze wpłynęła około godz. 6:45. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG w Bielsku Podlaskim oraz OSP Andryjanki, OSP Boćki i OSP Dubno. W działaniach udział brał również Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bielsku Podlaskim.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce zdarzenia stwierdzono rozwinięty pożar drewnianego budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Wewnątrz budynku panowało silne zadymienie. Pozyskano informację, że wewnątrz budynku może znajdować się jedna osoba.

Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia i przystąpili do działań gaśniczych. W trakcie działań strażacy odnaleźli poszkodowanego i ewakuowali na zewnątrz budynku. Niestety ratownik medyczny z przybyłego na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego  stwierdził zgon mężczyzny.  Z budynku strażacy wynieśli też na zewnątrz i zabezpieczyli butlę z gazem propan-butan. Podczas działań konieczne było dokonanie prac rozbiórkowych elementów konstrukcji budynku i dachu. Po zakończeniu działań gaśniczych budynek sprawdzono kamerą termowizyjną w celu wyeliminowania ewentualnych zarzewi ognia.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział wzięło łącznie 24 strażaków Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, jak również Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Opracowanie: bryg. Marcin Sawicki, KP PSP w Bielsku Podlaskim
Zdjęcia: KP PSP w Bielsku Podlaskim

Zdjęcia (5)