W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zakończenie szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP

09.05.2021

Uroczysta zbiórka z okazji zakończenia szkolenia - rozdanie zaświadczeń.

9 maja na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim przeprowadzono egzamin końcowy szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP. W szkoleniu udział wzięli  druhny i druhowie z jednostek: OSP Boćki, OSP Brańsk, OSP Dubno, OSP Łubin Kościelny, OSP Parcewo, OSP Stryki i OSP Rudka. Do egzaminu końcowego przystąpiło 18 osób. Wszyscy zdali egzamin.

Podczas trwającego od 10 kwietnia 2021 r. szkolenia, przygotowywano strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych do udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych. W trakcie kursu druhny i druhowie musieli odbyć i zaliczyć ćwiczenie w komorze dymowej w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Łapach. Zajęcia w komorze dymowej miały na celu przygotowanie oraz sprawdzenie druhów OSP w zakresie prowadzenia działań ratowniczych w warunkach ograniczonej widoczności, zadymienia, wysokiej temperatury, ograniczonej przestrzeni i hałasie, w sprzęcie ochrony dróg oddechowych.

Zajęcia teoretyczne odbywały się w formie zdalnej natomiast zajęcia praktyczne na terenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Boćkach oraz w Rudce.

W związku z obecną sytuacją pandemiczną całość kursu przebiegała z zachowaniem szczególnego reżimu sanitarnego.

Wszystkim członkom OSP, którzy ukończyli szkolenie gratulujemy!

Opracowanie: bryg. Marcin Sawicki, KP PSP w Bielsku Podlaskim
Zdjęcia: KP PSP w Bielsku Podlaskim

Zdjęcia (10)