W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kolejne osoby dotarły dzięki strażakom do punktów szczepień

08.02.2021

Osoba starsza – mężczyzna wsiada do samochodu osobowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamionnej przez otwarte drzwi z tyłu samochodu. Samochód marki Peugeot Partner, koloru srebrnego z oznakowanie Straż.

Strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Z tej możliwości w powiecie bocheńskim skorzystało już 8 osób.

W ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Akcja jest prowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Gminy wskazywały potrzeby i przekazywały je Komendzie powiatowej PSP w Bochni.

W ramach w/w akcji strażacy państwowej i ochotniczej straży pożarnej wykorzystują samochody osobowe m.in.: SLOp, SLKw itp. To dzięki przekazanemu niedawno samochodowi SLOp Peugeot Partner z Komendy Powiatowej PSP w Bochni decyzją Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, jednostka OSP Kamionna wsparła akcję Narodowego Programu Szczepień.  

W ramach prowadzonych działań strażacy będą także dystrybuować materiały informacyjne na temat szczepień oraz profilaktyki COVID-19.

Opracowanie: mł. bryg. Paweł Matyasik

Zdjęcia (3)