Mistrzostwa Polski Strażaków w Kolarstwie Szosowym

12.09.2021

Zdjęcie przedstawia trzech strażaków ubranych w sportowe stroje kolarskie, którzy stoją na podium. Strażacy trzymają puchary i wznoszą je do góry. Po lewej stronie zdjęcia znajdują się osoby, które biją brawo zawodnikom. W tle widnieją budynki mieszkalne

12 września 2021 roku w Pyrzycach odbyły się Mistrzostwa Polski Strażaków w Kolarstwie Szosowym. Strażacy mieli do pokonania trasę o długości 94 kilometrów, o przewyższeniu łącznym około 450 metrów. Reprezentant Komendy Powiatowej PSP w Bochni mł. asp. mgr Marcin Kasprzyk z czasem 2:23:41 zajął siódme miejsce ze stratą 5 sekund do drugiego miejsca. W kategorii wiekowej Marcin Kasprzyk uplasował się na podium – zajął trzecie miejsce, będąc jednocześnie najlepszym kolarzem szosowym w województwie małopolskim wśród strażaków PSP. W wyścigu wzięło udział 26 strażaków z całej Polski.

Zwycięzcą Mistrzostw Polski Strażaków został strażak z Komendy Miejskiej w Świnoujściu – Marek Szczygieł. Ukończył on Mistrzostwa z czasem 02:19:22.

Tekst: mł. kpt. Aleksander Zwierniak

Zdjęcia: archiwum KP PSP