W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Niedroga inwestycja w bezcenne życie i zdrowie

23.11.2020

Zdjęcie przedstawia logo kampanii społecznej Urządzenie czujka dymu i tlenku węgla pod dachem domu z czerwonym napisem „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. Celem głównym kampanii jest zmniejszenie liczby ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych. Oprócz tego przedsięwzięcie ma służyć  podniesieniu poziomu wiedzy na temat: zagrożeń związanych z pożarem w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych, zagrożeń związanych z emisją tlenku węgla, zapewnienia właściwej ewakuacji oraz sposobów powiadamiania służb ratowniczych. Istotnym jest także uświadomienie odbiorcom kampanii korzyści, jakie niesie za sobą zamontowanie i właściwa eksploatacja czujek dymu i tlenku węgla w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych, jak również przypomnienie właścicielom i zarządcom budynków o obowiązku okresowego dokonywania przeglądów i czyszczenie przewodów kominowych oraz sprawdzenie instalacji wentylacyjnej.

Zbliża się czas, kiedy obdarowujemy się prezentami. Warto rozważyć, czy dobrym pomysłem na praktyczny i pożyteczny gwiazdkowy, czy mikołajkowy prezent dla całej rodziny, będzie czujnik tlenku węgla i dymu?

Za pośrednictwem poniższego linku zapraszamy Państwa do zapoznania się z pełną treścią  kampanii opracowaną przez Wydział Prewencji Społecznej Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Ogólnopolska kampania "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!" - opracowanie KG PSP


 

Zdjęcia (1)