W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażacy z powiatu bocheńskiego wspomagają Narodowy Program Szczepień

28.01.2021

Pomoc przez strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcianie w wyjściu z pojazdu osobie starszej po dojeździe do punktu szczepień.

Od początku zeszłego tygodnia trwają powszechne szczepienia przeciw COVID-19. W transporcie seniorów do punktów szczepień pomagają strażacy i druhowie.

W ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Akcja jest prowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Gminy wskazywały potrzeby i przekazywały je Komendzie Powiatowej PSP w Bochni.

W dniu 28 stycznia 2021 roku strażacy z terenu powiatu bocheńskiego rozpoczęli działania związane, z dowozem do punktów szczepień, osób które nie mogą dotrzeć do wyznaczonych miejsc własnym transportem.

W ramach prowadzonych działań strażacy będą także dystrybuować materiały informacyjne na temat szczepień oraz profilaktyki COVID-19.

Opracowanie: mł. bryg. Paweł Matyasik

Zdjęcia (3)