W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażacy z powiatu bocheńskiego zakończyli kolportaż ulotek informacyjnych na temat profilaktyki oraz szczepień przeciwko COVID-19

31.03.2021

Mężczyzna ubrany w czarny mundur strażacki z odblaskowymi paskami, czarna czapką na głowie, czarnym butami, na rękach ma założone rękawiczki lateksowe koloru niebieskiego, na twarzy ma ubrana maseczkę chirurgiczną koloru białego, stoi on przed wejściem do budynku. Na ścianie przy wejściu znajduje się skrzynka na listy w kolorze srebrnym. W rękach trzyma ulotkę informacyjną która wkłada do skrzynki na listy. Budynek w kolorze białym, okna i drzwi koloru brązowego, wejście do budynku po schodach betonowych.

Do Komendy Powiatowej PSP w Bochni zostało dostarczonych blisko 40 tys. ulotek propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19, dystrybucja materiałów informacyjnych rozpoczęła się w dniu 16 marca 2021 r.
Bocheńscy strażacy w dniu 31 marca 2021 r. zakończyli proces ich kolportowania do mieszkańców średnich i małych miejscowości oraz sołectw na terenie powiatu bocheńskiego. 
Ulotki zostały dostarczone do odbiorców indywidualnych a rozwiezione zostały przez druhów ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu bocheńskiego. Wcześniej strażacy PSP spersonalizowali ulotki wpisując do każdej z nich numery telefonów do gminnych koordynatorów szczepień informując społeczeństwo, że pod wskazanym numerem telefonu można otrzymać szczegółowe informacje na temat profilaktyki i sczepienia przeciw COVID-19.
Przypominamy również, że w ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie. Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego

Opracowanie: mł. bryg. Paweł Matyasik

Zdjęcia: archiwum KP  PSP w Bochni

Zdjęcia (3)