W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczyste podniesienie flagi państwowej z okazji Dnia Flagi Polskiej

02.05.2021

Trzech mężczyzn ubranych w czarny mundur wyjściowy strażacki, czarnymi butami, na głowie maja rogatywki, na twarzy ma ubrana maseczkę chirurgiczną koloru biało niebieskiego, stoją na zewnątrz w pobliżu masztu. Dwóch mężczyzn podtrzymuje flagę państwową i zapina ja do sznurka na maszcie. Jeden mężczyzna stoi w odległości 2 metrów i salutuje. W tle jest figurka przydrożna oraz drzewka i krzewy. Z tyłu w tle znajduje się budynek koloru szarego

Z okazji przypadającego w dniu 2 maja 2021 r. Dnia Flagi RP przed budynkiem Komendy Powiatowej PSP w Bochni dokonano uroczystego podniesienia flagi państwowej. W ten sposób strażacy oddali cześć symbolom narodowym.

Podniesienia flagi państwowej dokonał poczet flagowy w trzyosobowym składzie zgodnie z ceremoniałem pożarniczym. Uroczystość odbyła się przy dźwiękach hymnu państwowego w obecności Starosty Bocheńskiego Adama Korty, Komendanta Powiatowego PSP mł. bryg. Roberta Cieśli, jego zastępcy bryg. Piotra Gadowskiego oraz zmian służbowych.

Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm RP w 2004 roku. Święto to ma wyrażać szacunek do Flagi Polskiej i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

Flaga Polski towarzyszy rodakom we wszystkich ważnych chwilach, podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dniach żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków.

Sporządził: mł. bryg. Paweł Matyasik

Zdjęcia (2)