W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Samochód osobowy przygniótł mężczyznę w miejscowości Brzeźnik.

Wypadek Brzeźnik

W dniu 28.03.2021 r .około godz. 14:25 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bolesławcu wpłynęło zgłoszenie o przygniecionym mężczyźnie przez samochód osobowy w miejscowości Brzeźnik. Po dotarciu zastępów na miejsce zdarzenia okazało się, że pojazd stoczył się z podjazdu posesji, przygniatając mężczyznę i uszkadzając bramę wjazdową. Jako pierwsi poszkodowanemu pomocy udzielili sąsiedzi, jednym z nich był strażak z KP PSP w Bolesławcu mł.asp. Sługocki Dominik. Funkcjonariusz wybił szybę w pojeździe, zaciągnął hamulec postojowy i przy pomocy innych świadków zdarzenia uniósł samochód i ewakuował mężczyznę z pod niego, następnie udzielił kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Przybyłe zastępy z JRG Bolesławiec i OSP Brzeźnik natychmiast kontynuował udzielanie poszkodowanemu KPP ( zastosowali tlenoterapię, wsparcie psychiczne, stabilizację przy pomocy deski ortopedycznej ) oraz zabezpieczyli samochód przed przemieszczaniem się.

W działaniach brały udział :

 - JRG – 2 zastępy

 -OSP – 1 zasęp

- ZRM – 1 karetka 

- Policja – 1 patrol

Opracował : mł.kpt. Wojciech Rosiak

Zdjęcie : st.kpt. Sylwester Łasocha