W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Powiatowy Dzień Strażaka 2021

10.05.2021

Fotografia przedstawia zdjęcie grupowe zaproszonych gości, a także strażaków, którzy ubrani są w ubrania specjalne. Za grupą znajduje się wóz strażacki, masz flagowy oraz budynek komendy.

10 maja 2021 roku, na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie, odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Niestety również w tym roku, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne obchody nie mogły odbyć się w pełnej krasie.
 

W uroczystości udział wzięli funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Choszcznie, pracownicy cywilni oraz zaproszeni goście:

- st. bryg. Jarosław Tomczyk - Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie

- Pani Wioletta Kaszak – Starosta Powiatu Choszczeńskiego

- Pan Robert Adamczyk – Burmistrz Choszczna

- dh Krzysztof Barski – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP

- ks. kan. Karol Wójciak – Kapelan Powiatowy Strażaków

 

Zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia dziękując wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom za ich służbę oraz pracę, a także za zaangażowanie podczas realizacji zadań służbowych , a strażakom wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe oraz nagrody.

 

Komendant Powiatowy PSP w Choszcznie – bryg. Mirosław Dzidek, wręczył nagrodę „Strażak Roku KP PSP w Choszcznie” dla najbardziej zaangażowanego w realizację zadań służbowych. Strażakiem roku 2020 został wybrany przez załogę st. ogn. Piotr Sobierajski.

 

Z okazji Dnia Strażaka, awans na wyższy stopień służbowy otrzymało 10 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie:

-bryg. Mirosław Dzidek

-st. kpt. Bartosz Przygórzewski

-st. kpt. Krzysztof Kardasiewicz

-st. asp. Stanisław Rydz

-asp. Krzysztof Piwowar

-st.ogn. Paweł Basisty

-ogn. Zbigniew Banasiak

-ogn. Tomasz Rychter

-mł. ogn. Maciej Ułasowiec

-st.str. Krzysztof Pisz

 

Opracowanie: st. str. Krzysztof Pisz

Zdjęcia: Klaudia Kaszyńska

Zdjęcia (13)